Konferencje

 

 

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Galicyjski tygiel. Inteligencja w zaborze austriackim (1772-1918)”

 
Instytut Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego, Towarzystwo Historiograficzne zapraszają na Międzynarodową Konferencję Naukową „Galicyjski tygiel. Inteligencja w zaborze austriackim (1772-1918)”, która odbędzie się w dniach 21-22 września 2023 r. w Hotelu Prezydenckim (ul. Podwisłocze 48, 35-309 Rzeszów).
 
 
 
 

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Żydzi w Galicji”

Instytut Judaistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie, Zakład Historii i Kultury Żydów Instytutu Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego, zapraszają na Międzynarodową Konferencję Naukową „Żydzi w Galicji”, która odbędzie się w dniach 10-12 października 2023 r. w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

 

"Galicyjski tygiel" Inteligencja w zaborze austriackim

W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej zatytułowanej „Galicyjski tygiel. Inteligencja w zaborze austriackim (1772-1918)”.
Konferencja jest częścią projektu finansowanego z programu Doskonała Nauka, który uzyskał pozytywną ocenę Ministerstwa Edukacji i Nauki i został przeznaczony do realizacji w latach 2022-2024.

Przewidywane miejsce i termin konferencji: Rzeszów, 21-22 września 2023 r. Zgłoszenia na konferencję, na specjalnym formularzu, przyjmujemy na adres: kawalecagnieszka@gmail.com

 

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Żydzi w Galicji” - program konferencji

Instytut Judaistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego,  Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie, Zakład Historii i Kultury Żydów Instytutu Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz inne polskie i zagraniczne jednostki uniwersyteckie, zapraszają na Międzynarodową Konferencję Naukową „Żydzi w Galicji”, która odbędzie się w dniach 10-12 września 2019 r. w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Program konferencji:

 

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Mobilność w Galicji 1772-1914”

Mobility in Galicia 1772-1914, October 15-15, 2019 Iwonicz-Zdrój.
Conference organized by:
The Institute of History, University of Rzeszów
Department of History of the 19th Century
Department of Archive Studies and Auxiliary Sciences of History
‘Galicia 1772-1918’ International Research Team

Files to download:

 

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Żydzi w Galicji”

Zakład Historii i Kultury Żydów Instytutu Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego, Instytut Judaistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz inne polskie i zagraniczne jednostki uniwersyteckie, zapraszają na międzynarodową konferencję naukową „Żydzi w Galicji”, która odbędzie się w dniach 8-9 czerwca 2017 roku na Uniwersytecie Rzeszowskim przy alei Tadeusza Rejtana 16C w Rzeszowie.

Program konferencji: 

Pliki do pobrania:

 

Międzynarodowa konferencja naukowa

Międzynarodowa konferencja naukowa pt. Rok 1846 w Krakowie i Galicji – odniesienia, interpretacje, pamięć, organizowana w Krakowie, w dniach 16‒17 listopada 2016 roku, przez Instytut Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Towarzystwo Wydawnicze „Historia Iagellonica”.

Pliki do pobrania:

 

XIII Polsko – Ukraińska Konferencja LWÓW

XIII Polsko – Ukraińska Konferencja LWÓW. Miasto – społeczeństwo – kultura: Lwowianie w świecie, organizowana w Krakwie, w dniach 1-2 czerwca 2016 r., przez katedrę historii XIX wieku, Instytut Historii i Archiwistyki, Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN