Zastosowanie nowoczesnych technologii w poradnictwie edukacyjnym w szkołach średnich w Hiszpanii (aplikacja internetowa e-portfolio)

Autor

  • Rebeca Soler Costa University of Zaragoza
  • Juan Ramon Soler Santaliestra University of Zaragoza

DOI:

https://doi.org/10.15584/kpe.2017.5.22

Słowa kluczowe:

strategie nauczania, e-portfolio, proces nauczania i nauki, ocenianie, poradnictwo

Abstrakt

Bez wątpienia różnorodność studentów na każdym etapie obowiązkowej edukacji wymaga zastosowania specyficznych pomiarów. Ze względu na światowe rozpowszechnienie Technologii Informatycznych i Komunikacyjnych oraz Wirtualnych Środowisk Nauczania, nauczyciele i wychowawcy mogą korzystać z tych technologicznych źródeł, aby pomóc studentom z zaburzeniami w zdolności nauczania. Osiągnięcia technologiczne mogą być przydatne w poradnictwie psychologicznym. Koordynatorzy nauczania, którzy oferują porady mogą używać tych źródeł technologicznych, aby zaoferować wsparcie w procesie nauczenia przez całe życie. Artykuł ten ma na celu sprawdzenie, w jaki sposób Technologie Informatyczne i Komunikacyjne oraz Wirtualne Środowiska Nauczania mogą pomóc w rozwoju poradnictwa w szkołach średnich w Hiszpanii. Ukazuje on wyniki badań przeprowadzonych w 10 takich szkołach z zastosowaniem metodologii ilościowej i jakościowej. Wyniki badań pokazują, że e-portfolio okazało się efektywnym narzędziem oceny w procesie nauki i nauczania oraz pomocnym w procesie poradnictwa w szkole.

Opublikowane

2017-12-15

Jak cytować

Soler Costa, R., & Soler Santaliestra, J. R. (2017). Zastosowanie nowoczesnych technologii w poradnictwie edukacyjnym w szkołach średnich w Hiszpanii (aplikacja internetowa e-portfolio). KULTURA – PRZEMIANY – EDUKACJA, 5, 370–383. https://doi.org/10.15584/kpe.2017.5.22

Numer

Dział

Uniwersytety i szkoły wyższe w perspektywie wyzwań cywilizacyjnych

Inne teksty tego samego autora